Извезена проѕирна ткаенина за дневна завеса Jette-Virton

Краток опис:

Предности на проѕирните ткаенини:
Проѕирна завеса е наречена и дневна завеса која е направена од материјали со мала тежина како органза и чипка.
Тие се ценети поради нивната разноврсност, дозволувајќи им на сончевата светлина да ѕирка во куќата и да дава природна светлина во текот на денот, а притоа да го заведе сјајот. Иако обезбедуваат одлична дневна приватност, најдобро се комбинираат со завеси за затемнување за поголема приватност кога светлата се вклучени во текот на ноќта.
Проѕирна завеса може да ја направи дневната светлина што е можно помека, а исто така може да ги олесни УВ зраците и топлината за да можат да направат да се чувствуваме поладно дома. Така, тие исто така можат да ја намалат вашата сметка за енергија бидејќи климатизерот не треба да работи толку напорно.
Тие можат да ве оддалечат од сите инсекти и да ви овозможат чисто и безбедно место без природна светлина во текот на денот.Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Опис:

Проѕирна за завеса  Jette

Дизајн бр.:

Виртон

Ширина:

320 см

Тежина:

70G/SM (+/-5%)

Состав:

100% полиестер ткаенина

Боја:

Прифатете го приспособувањето

Постојаност на бојата на светлина:

4-5 одделение

Пакување:

двојна ролна пакување со пластична кеса внатре и ткаена кеса надвор или според барање на купувачот.

Функција:

Омекнете ја дневната светлина, смирете ги УВ зраците и топлината.

Апликација

Повеќето од проѕирните ткаенини се направени од лесен материјал, така што може да се направат дневни завеси до прозорци за домови, хотели, канцеларии, училишта, болници итн. приватноста. Тие исто така можат да му дадат фантастична декорација на вашиот дом.


  • Претходно:
  • Следно:


  • Претходно:
  • Следно:
  • Оставете ја вашата порака
    0.667316s